GÖÇ VE EMPATİ KONULU RESİM YARIŞMASI DUYURUSU

GÖÇ VE EMPATİ KONULU RESİM YARIŞMASI

18 Aralık Dünya Göçmenler Günü nedeniyle; Göç kavramının hissedilir manada içini doldurmak ve özellikle çocuklar başta olmak üzere insanlar üzerindeki etkilerini ortaya çıkarmak amacıyla Bursa Büyükşehir Belediyesi Müzeler Şube Müdürlüğü öncülüğünde Bursa Kamil Tolon Bilim Sanat Merkezi Görsel Sanatlar Öğretmenlerinden Reyhani Akan küratörlüğünde Resim yarışması düzenlenmiştir.
Yaşayan canlı bir organizma olarak göç; her yaştan, her meslekten, her milletten insanı etkileyen bir vaka olduğu için her zaman ve her yerde her koşulda yaşanabilir bir durumdur. Genel olarak düşünüldüğünde ise göç’ün olumsuz yönlerinin olumlu taraflarından fazla olduğu aşikardır.
Günümüzde göç kavramı bölgeleri, jeopolitik-ekonomik-siyasi yönden etkilediği gibi, yaşandığı bölgelerde de acı, hüzün ve hasret de bırakabilmektedir.
Planlamasını yaptığımız bu çalışma ile çocukların gözünden göç kavramını ele alacak ve bu durum en çok onları etkilediği için konuya karşı hassasiyetlerini de ölçme imkanı bulacağız. ve bu sayede de göç’ün çocuklar üzerinde bıraktığı olumsuz etkileri irdeleyip onların sosyo-kültürel manada gelişimlerine de katkı koyabileceğiz.

Yarışma ile ilgili şartname ve başvuru formuna ulaşmak için aşağıdaki adresleri kullanabilirsiniz.

http://www.bursa.bel.tr/-goc-ve-empati–konulu-ulusal-resim-yarismasi/duyuru/24515/
http://www.bursa.bel.tr/dosyalar//katilim.pdf
http://www.bursa.bel.tr/dosyalar/yarisma_formu.pdf

Yurdışından Profesyonel Sergi katılım şartname ve form için aşağıdaki adresleri kullanabilirsiniz
(English Application Form, English Specification)

http://www.bursa.bel.tr/dosyalar//Application_Form.pdf
http://www.bursa.bel.tr/dosyalar//English_Specification.pdf

göç ve empati türkçe ve ingilizce

göç ve empati türkçe ve ingilizce
göç ve empati sosyal medya 1